Ako si správne vybrať realitného makléra?

16.11.2018
Ako si správne vybrať realitného makléra?
Hľadali ste už niekedy opravára. Ja nedávno. Pár týždňov dozadu sa nám rozladila čistička vody. Sadol som za počítač a zadal som hľadať opravára. Množstvo odkazov, aké sa mi objavili boli skoro nepreberné. Samozrejme som videl aj niekoľko katalógov s menami a názvami firiem. Ako sa v tej spleti firiem a mien orientovať?

Prečítajte si 5 tipov na čo sa zamerať.

A teraz si predstavte, že chcete predať nehnuteľnosť. Možno si to predstavovať ani nepotrebujete. Môže byť, že práve v tejto dobe riešite predaj bytu a vyberáte si makléra. Možno podobne ako ja sedíte za počítačom a premýšľate, komu zveríte do rúk predaj svojej nehnuteľnosti. Presne pre Vás mám niekoľko tipov, ako sa orientovať v množstve realitných maklérov. Tu je sľúbených 5 tipov.

  1. Keď potrebujete služby realitného makléra, žiadajte si profesionála. Človeka, ktorého povolanie je realitný maklér. Čo presne tým myslím? Chcete, aby sa Vám venoval naplno. Tým naplno myslím, že svoju robotu robí naplno a tiež, že máte jeho plnú pozornosť. Niektorí ľudia robia realitného makléra popri práci, ako privyrobenie si k platu. Pri takom maklérovi by som spozornel. Taký človek nepotrebuje budovať značku, svoje meno. Ak niečo odflákne, nič sa nedeje, veď má stále svoju prácu a svoj plat. Vy chcete profesionála, ktorý žije tým, čo robí. Venuje Vám dostatok času a informácií.
  2. S informáciami súvisí aj nasledujúci bod. Chcete makléra, ktorý sa vzdeláva a teda Vám vie podať relevantné informácie. Práca realitného makléra je práca s ľuďmi a teda komunikácia. Slovo komunikácia nespomínam náhodou. Sám som zažil ľudí, ktorí pracujú v službách a komunikujú s klientmi akoby práve zliezli zo stromov. Komunikácia je dôležitá. Takže chcete makléra, ktorý sa vzdeláva ako v odborných častiach svojej práce, tak aj v komunikačných a osobnostných oblastiach.
  3. Verím, že si želáte, aby sa Vaša nehnuteľnosť predala čo najskôr. Riešenie je maklér, ktorý predáva s ľahkosťou. Súvisí to s komunikáciou a veľmi záleží aj na etickom kódexe. Veď predsa nechcete niekoho, komu ide iba o zisk z predaja a robí to nátlakovo. Preto vznikla Realitná únia, ktorá združuje maklérov a realitné kancelárie a garantuje tak určitý punc kvality. A z rovnakého dôvodu existuje Etický kódex Združenia realitných kancelárií Slovenska.
  4. Spýtajte sa svojho makléra, ako bude propagovať Vašu nehnuteľnosť. Sú takí, ktorí urobia rýchle a nekvalitné fotky z mobilu a nahrajú ich na realitné inzertné portály a to je všetko. A potom sú tu kvalitní makléri a realitné kancelárie, ktoré Vám spravia krásne fotografie Vašej nehnuteľnosti, možno aj Virtuálnu prehliadku. Dokážu Vám zabezpečiť fotografie a video z drona, aby mali ľudia predstavu, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Starajú sa o Vása propagujú Vás.
  5. Môže sa stať, že maklér je veľmi vyťažený. Tí špičkoví, ktorí pracujú pre kvalitné realitné kancelárie, majú asistentky (asistentov). Keď sa Vám nemôže venovať priamo maklér, máte plnú pozornosť asistentky. A teda viete, že Vy ako klient ste na prvom mieste.
V oblasti úspešného predaja a kúpy nehnuteľností máme ako realitná kancelária Do Domčeka jedno heslo. Úspešný obchod je vtedy, keď všetky strany sú spokojné. Sme členom Realitnej únie SR.

Mohlo by vás zaujať