Ako zariadiť byt na prenájom? Poradíme vám

2. júl 2020

Pod pojmom zariadený byt si každý predstaví niečo iné. Prinajmenšom však ide o byt so základným vybavením hlavne čo sa týka nábytku a spotrebičov. Pre vás ako prenajímateľa môže zariaďovanie znamenať o čosi vyššie výdavky, no na druhej strane byt môžete prenajať za vyššiu sumu.

Kto zneužíva KORONU, nebude mať „KORUNU“

22. apríl 2020

Mám klienta, ktorý kupoval dom. Má 21 rokov. Slobodný a do úveru išiel bez spoludlžníka a ručiteľa...


STRACH verzus PLÁN A, B, C

8. apríl 2020

Teraz nastal čas, keď sa veci možno viac ako inokedy „rozjasnia“ a ľudia sa začnú pýtať. VŽDY JE RIEŠENIE, A TOTO JE DOBRÁ SPRÁVA. 


Viete koľko času vám zaberie každá odpoveď NIE?

11. september 2019

Koľkokrát si musí klient odpovedať nie, aby si uvedomil, že obchod zrealizuje s realitným maklérom, ktorý vie o čom hovorí...


Prečo sú výsledky a dobré meno realitnej kancelárie dôležité?

21. august 2019

Ak je v práci, ktorú vykonávame vyšší cieľ a súčastne nejde len o zarobenie peňazí, tak často sa aktivita prejaví v pozitívnom vplyve nielen na firmu, ktorá vykonáva činnosť, ale aj na spoločnosť. 


Chcete zateplovať? Ostáva vám už len jeden mesiac na podanie žiadosti na príspevok

31. júl 2019

Ak máte jednopodlažný rodinný dom s maximálnou celkovou podlahovou plochou do 150 m² alebo dvoj a viacpodlažný rodinný dom s maximálnou celkovou podlahovou plochou do 300 m², ktorý je starší ako 10 rokov a využívate ho výlučne na bývanie, zbystrite svoju pozornosť. Máte možnosť získať štátny príspevok na zateplenie. 

 Na čo pred odchodom na dovolenku nezabúdať?

18. júl 2019

Ste na dovolenke, užívate si slniečko a vodu pri mori alebo krásu hôr. 


Prečo je obhliadka nehnuteľnosti dôležitá?

13. jún 2019

Na prvý pohľad možno jednoduchá otázka, ale o to podstatnejšia. 

Niektorí z nás si prejdú kúpou či predajom nehnuteľnosti len raz za život. Realitný maklér túto situáciu chápe a z toho dôvodu pristupuje ku každému obchodu špecificky a citom. Je tu preto, aby riešil každú situáciu a eliminoval tým klientove obavy.


Aké vlastnosti má mať realitný maklér?

30. máj 2019

 Existencia a úspech realitnej kancelárie sa v najväčšej miere odvíja od úspešnej práce a spolupráce realitného makléra. 

 Realitný maklér totiž zabezpečuje naozaj početné množstvo činností súvisiacich s predajom či kúpou nehnuteľnosti, a to od prvého stretnutia s klientom až po samotný koniec obchodu. 


Koľko vás bude stáť kúpa pozemku?

20. máj 2019

 Ak máte fázu hľadania pozemku za sebou je potrebné myslieť na ďalšie kroky a vedieť ako postupovať pri samotnej kúpe nehnuteľnosti. Čo si máte pred jeho kúpou všimnúť? 


Jeden partner mi stačí...

12. jún 2020

 ...alebo ako efektívne predávať svoju nehnuteľnosť? 

Mojou odpoveďou je: „Mať pri sebe profesionála, ktorý vie čo robí a prečo to robí.“ 

Aká je primeraná veľkosť domu?

3. máj 2019

Ste mladí, plní ambícií, cieľov a jedným z vašich prirodzených cieľov je vytvoriť si vlastné bývanie. Ako mnohí z vás aj my sme sa s manželom rozhodli bývať v dome. 

 Naša najčastejšia otázka bola, aký veľký dom vlastne potrebujeme? 

Každý z nás mal inú predstavu. Ešte skôr, ako sme oslovili projektanta, snažili sme sa sami nakresliť si pôdorys a dispozične si dom rozmiestniť. Poviem Vám, nie je všetko úplne také jednoduché a zrejmé, keď to robíte prvýkrát. 


Bývanie v Sásovej? Aké sú jeho výhody a negatíva?

25. apríl 2019

Hľadáte si nový domov a neviete sa rozhodnúť, ktorá lokalita je v Banskej Bystrici tá najlepšia? Zrejme vám to trochu uľahčím tým, že vám poviem niečo o mestskej časti Sásová.

Mestská časť Sásova je najväčšie sídlisko v Banskej Bystrici, čo je dôležité ak chcete mat takmer všetko po ruke bez nutnosti navštíviť centrum. Toto sídlisko delíme na dve časti - Rudlová a Nová Sásová. Poďme si teda vysvetliť prečo...


Je vás vidieť na mapách Google?

18. apríl 2019

 Vďaka funkcii Google Street View môžete preskúmať rôzne miesta vo svete, objaviť zázraky prírody, spoznať veľké či malé mestá a spoznať... 


Stačí zmeniť uhol pohľadu...

4. apríl 2019

 ... a veci hneď vyzerajú inak. Pre človeka má letecká fotografia neporovnateľne vyššiu výpovednú hodnotu, ako snímka zo zeme. Dôvodom toho je aj to, že v „fyzicky“ v oblakoch nelietame každý deň 🙂 Preto krásy miest, našich vzácnych lesov, či vodný plôch, ktoré nám táto kniha prináša, nám dávajú pocit výnimočného momentu... 


Vybrali ste si pekný zrekonštruovaný byt? To, že je pekný nie je všetko...

29. marec 2019

 Na čo sa treba počas obhliadky vášho budúceho bývania zamerať? Čo si treba všímať, a na ktoré veci sa pýtať? 

 Väčšina zrekonštruovaných nehnuteľností je na prvý pohľad príjemná. Napriek tomu, že nehnuteľnosť vyzerá dokonale, môže sa v nej vyskytnúť viacero skrytých vád, na ktoré si treba dať pozor. A preto je dôležité zistiť viacero informácii o nehnuteľnosti a jej rekonštrukcii... 


Máte už svoju UPI?

20. marec 2019

 Plánujete si postaviť dom a už aj viete kde? Vybrali ste si pozemok, ktorý sa vám páči, ale nie ste si istý, či na ňom môžete stavať? 

 Ešte predtým ako si pozemok kúpite potrebujete vedieť tri základné informácie... 


Kúpna cena vs. hodnota nehnuteľnosti vs. výška hypotéky

11. marec 2019

 Zaujímate sa o kúpu nehnuteľnosti prostredníctvom financovania z úveru? 

 Určite ste počuli, že banky 100%-né hypotéky viac už neposkytujú. Napriek tomuto faktu, však niektorí klienti, ešte stále žijú v mylnej predstave, že im banka poskytne hypotéku v plnej hodnote kúpnej ceny nehnuteľnosti, či dokonca vyššiu. 


Ako si ochrániť hotovosť pri kúpe nehnuteľnosti?

1. marec 2019

Našli ste nehnuteľnosť, ktorá sa vám páči a viete, že je pre vás tá pravá? Rozhodli ste sa, že si splníte sen o svojom bývaní a chcete nehnuteľnosť kúpiť?

Potom viete, že ďalším dôležitým krokom pri kúpe nehnuteľnosti je zvoliť si spôsob, akým budete uhrádzať cenu za kupovanú nehnuteľnosť.


Nehnuteľnosť ako prekvapenie?!

19. február 2019

...alebo na AKÚ adresu posiela kataster poštu a AKO a PREČO to zmeniť? 

- Kupujete nehnuteľnosť no na adrese trvalého bydliska už nebývate? 

- Alebo ste kúpili nehnuteľnosť, ktorou chcete očariť svoju rodinu a tým vytvoriť úžasné prekvapenie a boli by ste neradi, keby sa vaši blízki o tejto novine dozvedeli skôr ako majú? 

- Prípadne nechcete, aby vám kataster poslal poštu na adresu trvalého pobytu? (rozvody, rozchody či komplikácie v rodine) ...


Sporíte na dôchodok?

12. február 2018

Množstvo mladých ľudí si dnes neuvedomuje a ani nepremýšľa o tom, čo bude robiť na dôchodku. Veď načo? Času ešte dosť!

Ale nie je to celkom tak, ak chceme mať na dôchodku dostatočný príjem aj bez toho, aby sme museli počas neho pracovať. Akú máte predstavu o tom, aký by mal byť v tomto období Váš príjem?


Čo očakávate od kvalitnej realitnej kancelárie?

2. február 2018

 Čo očakávate od sprostredkovania predaja cez realitnú kanceláriu? Toto je jedna z otázok, ktorú som si kládol, keď som chcel predať svoju chatu. Tých otázok bolo viac. 

 Pomôžem Vám zorientovať sa a možno sa tak vyhnete zdĺhavému prieskumu, aký som sám robil, než som dospel k záveru, že je lepšie predávať a nakupovať cez realitnú kanceláriu. Samozrejme je veľmi dôležité vybrať si správne. 


7 vecí, ktoré vás budú pri kúpe pozemku zaujímať

15. január 2019

 Možno práve v tejto dobe riešite otázku kúpy pozemku. Máte svoju predstavu o dome, aký si chcete pre svoju rodinu postaviť a na stavbu Vám chýba už iba pozemok. 

 Máme pre Vás niekoľko informácií, čomu sa vyvarovať a na čo pri kúpe pozemku prihliadnuť viac... 


Prečo si nehnuteľnosť nepredávať sám a využiť služby realitnej kancelárie?

11. december 2018

 Som dosť vyťažený človek a preto mám rád určité pohodlie. Napríklad v podobe kvalitných služieb. Poviem Vám to na príklade prezúvania pneumatík na aute. 

 Sú muži, ktorí si sami radi prezúvajú auto na letné a zimné pneumatiky. Aj ja to viem urobiť a aj tak to nerobím. A hneď Vám poviem prečo... 


Ako si správne vybrať realitného makléra?

16. november 2018

 Hľadali ste už niekedy opravára. Ja nedávno. Pár týždňov dozadu sa nám rozladila čistička vody. Sadol som za počítač a zadal som hľadať opravára. Množstvo odkazov, aké sa mi objavili boli skoro nepreberné. Samozrejme som videl aj niekoľko katalógov s menami a názvami firiem. Ako sa v tej spleti firiem a mien orientovať?... 


Projekt Zelená Domácnostiam

13. marec 2019

 Možno ste už počuli o projekte Zelená Domácnostiam. Tento projekt predstavila Slovenská Inovačná a Energetická Agentúra (skratka SIEA) ešte v roku 2015. Jedná sa o projekt štátnej podpory pre kúpu zariadení obnoviteľných zdrojov. V projekte Zelená Domácnostiam ide o podporu inštalácií malých zariadení, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie v rodinných a bytových domoch. Podpora sa realizuje prostredníctvom európskych fondov a štátneho rozpočtu... 


Prečo je estetická úprava nehnuteľnosti pri predaji dôležitá?

2. september 2018

 Stretli ste sa už pri hľadaní nehnuteľnosti s neprehľadnými fotografiami, na ktorých bolo sotva niečo rozoznať? Neporiadok v kuchyni, izby zasypané súkromnými vecami, či garáž plná nepotrebného náradia? Príprava nehnuteľnosti pred fotením znamená profesionálnu úpravu interiéru na vytvorenie galérie k nehnuteľnosti. Predchádza tomu rozmiestnenie nábytku a bytových doplnkov tak, aby sa dosiahol pozitívny estetický vzhľad z Vašej nehnuteľnosti. Týka sa to úpravy interiéru nehnuteľnosti pred fotením, pre dosiahnutie čo najlepšieho efektu pri predaji. Môže sa jednať o novostavbu, nehnuteľnosť po rekonštrukcii alebo aj pred rekonštrukciou.